Perły, perły i perełki 0
Perły

Perły, jak dokonać wyboru.

Perły to ponadczasowy i elegancki dodatek. Chętnie je stosowano do wyrobu biżuterii już w dawnych czasach, w klejnotach królewskich oraz w wyższych sferach. Teraz perły przeżywają swój renesans, a zarazem metamorfozę. Coraz częściej używane są w biżuterii mniej formalnej, gdyż ze względu na zróżnicowane pochodzenie i kształty są bardziej dostępne cenowo. 

 

 

 

Na rynku pojawiło się wiele rodzajów pereł:

  • perły naturalne - występują bardzo rzadko, a te idealnie okrągłe niezwykle drogie. Powstają naturalnie, całkowicie bez ingerencji człowieka,
  • perły hodowane - dzięki wszczepieniu małżowi fragmentu muszli powstaje perła, może mieć przeróżne kształty,
  • perły majorka (seashell) - powstają dzięki skomplikowanemu procesowi produkcji wykorzystującemu części małży. Produkcja jest długa, lecz dzięki niej ten rodzaj pereł jest piękny i bardzo trwały. Trudno je rozróżnić od pereł naturalnych.
  • perły Swarovski - są to koraliki z perłową powłoką. Występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma Swarovski produkuje perły, które są trwałe i wyglądają bardzo naturalnie,
  • perły syntetyczne - są najczęściej stosowane w biżuterii sztucznej ze względu na niską cenę, są to koraliki powleczone farbą w odcieniu perłowym.

Perły są stosowane coraz częściej ze względu na zróżnicowanie kształtów, wielkości, kolorów i ceny. Dzięki takiej różnorodności każdy może wybrać coś dla siebie - biżuterię z perłami, która podkreśli osobisty styl właścicielki.

Znajdź u nas ulubioną biżuterię z perłami :)

    

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl